RCON : Za sta sluzi, kako koristiti.

Tutorijali koji ce vam pomoci u odrzavanju vasih game servera.

RCON : Za sta sluzi, kako koristiti.

Postod Superhik » 19 Sep 2011, 16:04

Rcon komande su prakticki osnovne komande servera, pre amxmoda. U starija vremena Counter Strikea rcon se koristio kao glavna komanda u formatu "rcon_.. (npr rcon_password "123") i time se admin logovao na server" danas dok se koristi Amx Mod rcon je jos uvek prisutan i sa njime doslovno mozete sve. Da saznate rcon svoga servera potreban vam je flag l (ukoliko ste samo admin i nemate pristup FTP-u.) ili ga mozete procitati u server.cfg u Ftp-u. ako ga nema ili ako stoji "" mozete ga omoguciti kucanjem bilo kojega passworda unutra (najbolje sa 6 znamenki) i tada je u funkciji. Da bi ste koristili neke komande servera kao sto sam naveo potreban vam je "l" flag u users.ini. Tada sebi omogucavate tokom igranja : Paljenje/Gašenje servera, komande kao amx_showrcon ili u amx super pluginu neke komande kao, amx_givemoney, amx_censure, amx.destroy i slicno.

Jos jedna dobra stvar oko rcona je da mozete komandovati serverom bez da budete prisutni na njemu pomocu programa HLSW (naravno potrebno je znati rcon sifru pre toga). On omogucava pune funkcije servera sa svim komandama, pristup ban logu, pristup logu servera i pristup konzoli i sad acu da navedem neke njegove funkcije.

Kao prvo, program mozete skinuti sa ovoga linka.
Potrebna je registracija, ali nista zahtevno.

Kada instalirate program videcete koje sve funkcije ima i kakav je. (u download linku sam stavio staru verziju jer je meni licno mnogo bolja od novijih, jer se u novoj izgubi konekcija sa serverom nakon minut dva, a u staroj verziji mozete ostati logovani koliko god zelite.)

Prilicno je lagan za koristiti i nema neke prevelike mudrosti ali evo pokazati cu neke funkcije i malo pomoci pocetnicima.

Prvo ukucate IP adresu servera u gornji levi cosak i onda ce vam server izaci u listi servera.

Slika

Onda kliknete na Administration i imate dole u levom cosku Rcon Password, tu ukucate svoj password i kliknete Get Log Internet

Slika

Sada je sve spremno i mozete upravljati serverom, pratiti logove cak imate i ftp klijent.

Tu imate konzolu, chat (amx_say, amx_chat amx_tsayy itd.) Ban listu, Changelevel (changemap)

Slika

Ako imate neka pitanja u vezi rcona ili programa slobodno pitajte.

Tutorijal by Superhik
Korisnikov avatar
Superhik
Banned

Pridružio se: 06 Jan 2011, 21:58

Re: RCON : Za sta sluzi, kako koristiti.

Postod Djordje544 » 24 Sep 2011, 20:01

Dobar TUT nego imam jedno pitanje.Koristim HLSW vec duze vreme.Zasto mi se desi da mi zabaguje chat ponekad?
Hocu da napisem nesto adminima na chat neko vreme hoce i samo se odjednom zabaguje i nece vise uopste da pise?
Korisnikov avatar
Djordje544

Pridružio se: 28 Maj 2011, 12:27

Postod Superhik » 24 Sep 2011, 20:06

Superhik je napisao: (u download linku sam stavio staru verziju jer je meni licno mnogo bolja od novijih, jer se u novoj izgubi konekcija sa serverom nakon minut dva, a u staroj verziji mozete ostati logovani koliko god zelite.)

;)
Korisnikov avatar
Superhik
Banned

Pridružio se: 06 Jan 2011, 21:58

Postod Djordje544 » 24 Sep 2011, 20:31

E hvala Hik care :)
Korisnikov avatar
Djordje544

Pridružio se: 28 Maj 2011, 12:27

Postod pukii » 04 Mar 2012, 14:06

Od vas imam server i ocu da mi najprostije objasnite.
Ocu samo da mi kazete kako se pokrece rcon scripta,kad sam od kgb-a imao rcon samo sam kucao rcon_password ""
rcon exec esl.cfg - da pokrenem skriptu i rcon exec rr.cfg - da restartujem rundu i to je to, a ovde je komplikovanije,pa bih vas molio ako mozete da mi samo objasnite sta da kucam u konzoli da pokrenem skriptu i da restartujem,samo mi to treba,
Hvala u napred !

Pozdrav.
pukii

Pridružio se: 09 Jan 2012, 19:39

Povratak na Tutorijali